Reis Makina Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Makina, İnşaat, Enerji, Hırdavat ve Nalburiye sektörlerinde, yüzyıla yaklaşan ticari geçmişiyle faaliyetlerini sürdüren Reis Makina; Makita, Kipor, Lavorwash, Knipex, Dolmar, Leica, Virax, Gison, BMI, Bea, Proxxon ve Optimum başta olmak üzere, küresel büyüklükte 100’ü aşkın farklı markanın Türkiye Genel Distribütörü’dür.

Elektrikli El Aletleri, Endüstriyel Ürünler, Jeneratör ve Motorlar, Metal İşleme Makinaları, Bahçe Aletleri, El Aletleri, Yıkama Makinaları, İş Güvenliği ve Havalı El Aletleri Reis Makina’nın müşterilerine sunduğu başlıca ürün gruplarıdır. Çeşidi 20.000’i aşan zengin ürün yelpazesiyle, Reis Makina, bulunduğu sektörün lider kuruluşudur.

Uluslararası kalite standartlarında Reis Makina’nın kendi markası olarak üretilen Kama By Reis Jeneratörleri, Welder Kaynak Makinaları, Powerwash Yıkama Makinaları, Biglift Kaldırma ve İstifl eme Makinaları, Rainpump Su Pompaları, Cora Marka Kompresörler, Max Safety Markalı İş Güvenlik Ekipmanları, Craft Metal İşleme Makinaları 20’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Topçu Ailesi’nin sektörde oluşturduğu tarihsel güveni, ticari başarısıyla ve yenilikçi anlayışıyla geleceğe taşıyan Reis Makina, ISO 9001 Kurumsallaşma Projesi’ni 2008 yılında tamamlamıştır. Yeteneklerin geliştirildiği, katılımın ve ekip çalışmasının
özendirildiği Reis Makina’da öncelikli amaç; sektörün talep ve ihtiyaçlarını karşılayan doğru atılımlar yaparak, alanında en kaliteli ürünleri, rasyonel fi yat ve maksimum hizmet politikasıyla pazara sunmaktır.

Türkiye genelinde; stratejik ticari ortak olarak adlandırılan yüzlerce Reis Shop Mağazası, binlerce bayii ve 400’ü aşan yetkili servis ile Reis Makina, içinde bulunmuş olduğu sektörün markalaşmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Profesyonel kullanıcılar için vazgeçilmez olan Reis Makina ürünleri, Türkiye’nin her bölgesinde bulunan Reis Shop Mağazalarında, bayilerde ve tüm yapı marketlerde son kullanıcılara sunulmaktadır.

Teknoloji eksenli değişim modeliyle yeni iş trendlerine uygun adımlar atan Reis  Makina, ARGE programı kapsamında geliştirdiği ürün gamıyla, müşterilerine, sürekli inovasyon içeren farklı ve yeni ürün seçenekleri önermektedir.

Geleneksel değerleri kurum kültürünün temel yapı taşı gören Reis Makina, tüm Türkiye Coğrafyası’nda, ticaretin yanında; müşterileriyle sevgi temelli dostluk köprüleri tesis etmiş, birlikte büyüme ve birlikte gelişmeyi kendine ilke edinmiştir.

Reis Makina, güven veren öncü kimliği ve kurumsal yapısıyla, bir yandan Türkiye’de üretim ve sanayinin gelişimine katkı sağlayacak profesyonel ürünleri sektörün beğenisine sunarken, diğer yandan daha fazla istihdam imkanları oluşturarak, ülke ekonomisine fayda sağlamayı kendine hedef olarak belirlemiştir.